Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Balkan ve Karadeniz Komisyonu


TAB logoTR.jpg
TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ

Sirküler No: 93 - 14/04/2016

Konu : Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Balkan ve Karadeniz Komisyonu

Sayın Başkan ve Üyelerimiz,

1. Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı’nın (CPMR) alt komisyonu olan Balkan ve Karadeniz Komisyonu (BBSC) 30 – 31 Mayıs 2016 tarihinde Sakıp Sabancı Caddesi, Müşir Fuad Paşa Yalısı, Eski Tersane Emirgan/İstanbul adresinde düzenlenecektir.

2. Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu (BBSC) Avrupa’da işbirliğini sağlamak ve tüm bölgelere eşit kalkınma fırsatları sunmak üzere kurulan Avrupa Kıyı Bölgeleri (CPMR) kapsamında kurulmuştur.CPMR kıyı bölgelerinin çıkarkarının korunması için çalışan ve buna adanmış bir kuruluştur ve denizcilik alanındaki yatırımları kolaylaştırmaktadır. Şu an AB Denizcilik Stratejisi Çalışma Çerçevesi Direktifi Koordinasyon Grubunun bir üyesi olan CPMR, kıyı ve denizcilik alanlarının çevresel olarak sağlıklı ve insan faaliyetlerine açık olmasını, deniz suyunun durumuyla ilgili güvenilir verilere göre yönetilmesini talep etmektedir.

3. 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü organize edilecek olan toplantıya Yasal Oturum (the Statutory Session) ve Politik Büro (Political Bureau) kapsamı dışındaki tüm oturumlara Türk Armatörler Birliği üyelerimiz katılabilirler.

4. Katılım ücretsiz olup konferansa katılmak isteyen siz üyelerimizin ekteki davetiyede bulunan iletişim bilgilerinden ilgili kişilerle iletişime geçmesi rica olunur.EK-1: Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Balkan ve Karadeniz Komisyonu Davetiyesi(İngilizce)-2 Sayfa PDF

EK-2: CPMR Tanıtım-6 Sayfa PDF

EK-3: CPMR Gündem(İngilizce)-4 Sayfa PDF

Saygılarımızla,
Hüseyin ÇINARTürk Armatörler Birliği
Genel Sekreter

DAĞITIM:
Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetim Kurulu Üyeleri
Üyelerimiz


BİLGİ:
İMEAK Deniz Ticaret Odası