BASIN BÜLTENİ-2017/9

3 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ-2017/9

Türk Armatörler Birliği WEB Sitesinde “Çıkarılan Dersler” ve “Çalışma Alanlarımız” başlığı altında “Yuvarlak Masa” sayfalarını yayıma sokmuştur. Üyelerimize ve paydaşlarımıza yeni bir katkı sağlamak üzere hazırlanan bu sayfalar zaman içerisinde hem mali açıdan, hem kazanılmış tecrübe ve bilgi birikiminin paylaşımı açısından ve hem de gemilerdeki can ve mal güvenliği açısından çok önemli düzeyde katma değer yaratacaktır.

Çıkarılan dersler sayfasındaki sunduğumuz hizmetten amacımız deniz ticareti yaparken, gemi işletirken (Chartering, operation, liman uygulamaları, bunkering v.b) yapılan hataların, çıkarılan derslerin, karşılaşılan sorunların, dünyanın birçok yerinde yapılan farklı uygulamalar v.b. hususların bu sayfada paylaşılarak bir başka deniz işletmecisinin bu hatayı yapmasının engellenmasi ve yüzbinlerce lira maliyet oluşturan bu hataların önceden bilinmesini sağlayarak gemi işletme maliyetlerinin düşürülmesidir. Tek yapılması gereken bu sayfadaki formu doldurmaktır. Üyelerimiz ve paydaşlarımız bu formu doldurduktan sonra paylaşımları aynı sayfadaki listede yayımlanacak, ancak bizler bunu yayına sokarken şirket ve kişi isimlerini paylaşmayacağız. Bu sayfaya ne kadar çok bilgi girilirse verilen hizmetin etkinliği o derece artacaktır.

“Yuvarlak Masa” sayfası ise konusuna özel yaptığımız toplantılarda sadece o konuya ilişkin paylaşılan hataları, bu hatalardan nasıl bir ders çıkarıldığını, ayrıca o konuya ilişkin gelişmeleri sunmaktadır. Şu anda bu sayfalarda yapılan üç toplantıya ait dokümantasyon sunulmaktadır. Yine zaman içerisinde bu sayfalarda konusuna ilişkin sıkça sorulan sorular da yayımlanmaya başlanacaktır. Örneğin “Ballast Water Management Sistemleriyle ilgili konuları buradan takip edebilir ve bizlere merak ettiğiniz sorularınızı gönderebilirsiniz. Önümüzdeki dönemde farklı konularda yapılacak diğer yuvarlak masa toplantıları için de bu bölümde sayfalar oluşturulmaya devam edecektir.

Bu şekilde Türk Ticaret Filomuzun niteliğini artırarak daha rekabetçi konuma gelmeyi hedeflemekteyiz. Bu katkıların her birinin önümüzdeki dönemde filomuza yansıyacağının aşikâr olduğunu düşünmekteyiz.

Türk Armatörler Birliği üyeleriyle birlikte sektör adına hizmet yelpazesini genişletmeye devam etmekte ve edecektir.

 

 

Saygılarımızla.

Sizinle Varız, Sizin İçin Varız

Türk Armatörler Birliği