BASIN BÜLTENİ-2017/6

10 MART 2017

BASIN BÜLTENİ-2017/6

Türk Armatörler Birliği bu yıl da diğer armatörlük firmalarını bünyesine katmayı ve varlığını genişletmeyi hedeflemektedir. Kapsayıcılığını artıran birliğimizin hedefi sektörde paydaşlarına yol gösteren, onların menfaatini gözeten, stratejiler oluşturarak denizcilik politikaları üreten ve sektörünün en üst konumunda yer alan bir sivil toplum kuruluşu olmaktır.

Bu çerçevede de denizcilik sektörümüze uzun süreler farklı alanlarda hizmet vermiş olan Sayın Naşit Yamanyar Megatrans Denizcilik ile üyelerimiz arasına katılmıştır. Megatrans denizciliğin Mega Star, Mega Sun ve Sedna adında üç gemisi bulunmaktadır.

Tonaj olarak Türk Deniz Ticaret Filosunun yaklaşık yarısını dâhilinde bulunduran Türk Armatörler Birliği “Sizinle Varız, Sizin İçin Varız” diyerek yeni üyeleriyle güçleniyor ve bu üyelerinin bilgi ve tecrübelerinden istifade ediyor.

Bu katılımla beraber üye sayısı 232 olmuştur.  Türk Armatörler Birliği’nin bünyesinde bu üyelere ait 150 armatörlük firması bulunmaktadır.

Türk Armatörler Birliği’ne gemi maliki olan, işleten ya da yöneten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı özel kişiler veya Türk Ticaret Siciline kayıtlı tüzel kişiler ile donatma iştirakleri veya deniz yolu taşımacılığı yapan özel veya kamu kurum, kuruluş ve temsilcileri üye olabilmektedir.

Saygılarımızla.

Sizinle Varız, Sizin İçin Varız

Türk Armatörler Birliği