Türk Armatörler Birliği yeni üyeleriyle daha emin adımlarla ilerliyor.

Türk Armatörler Birliği yeni üyeleriyle daha emin adımlarla ilerliyor.

Türk Armatörler Birliğine son iki ay içinde 5 yeni firma üye olarak katılmıştır.

Adakent Denizcilik
2011 yılında Abidin Gün ve Murat Gün tarafından kurulan Adakent Denizcilik, uluslararası alanda hizmet vermekte ve deniz taşımacılığında ülkemizdeki öncü firma olmayı hedeflemektedir. Filosunda kendisine ait Adaline, Adastar, Adalady Adasun, Adamar ve Adarose gemileri bulunan Adakent Denizcilik, 6 genel kargo ve kuruyük gemisiyle dünyanın birçok limanına deniz taşımacılığı hizmeti vermektedir. Gemilerin toplam kapasitesi yaklaşık 80.000 DWT’dir.

Adnan Naiboğlu
Sayın Adnan Naiboğlu Ranmarine Denizcilik Genel Müdürüdür. Ranmarine grubu dünyanın birçok ülkesine çeşitli yüklerin taşınması konusunda aktif olarak faaliyet göstermektedir. Halihazırda kiralama dahilinde bulunan kuru yük gemileri ile ağırlıklı olarak Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Batı Afrika, kontinant ve Baltık denizi limanlarında hizmet vermektedir. Şirkete ait Adnan N, Halil N, Cengiz Bey, Hilal Bey adında 4 genel kargo gemisi bulunmaktadır. Gemilerin toplam kapasitesi yaklaşık 38.000 DWT’dir.

Akbaşoğlu Gemi İşletmeciliği
Filosundaki genç ve modern tankerler ile kıyısal ve bölgesel ticarette, dünyanın önde gelen kimyasal ve petrol üreticilerine, emniyetli, güvenilir ve yüksek kalitede taşıma hizmeti vermektedir. Sayın Kemal Akbaşoğlu’nun Genel Müdürlüğünü yaptığı firmaya ait 6 adet kimyasal ve ürün tankeri ile bir adet genel kargo gemisi bulunmaktadır. Kimyasal ve ürün tankerlerinin toplam kapasitesi 50150 Cbm, genel kargo gemisinin ise 10.659 DWT’dir. Sayın Kemal Akbaşoğlu söz konusu firmada Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Atomar Denizcilik
Atomar Denizcilik Sayın Cihan Torlak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığında deniz taşımacılığı sektöründe hizmet vermektedir. 1980’lerden itibaren Tuzla Tersaneler Bölgesinde önce TORGEM Tersanesi, daha sonrasında da DENTAŞ tersanesi olarak denizcilik sektöründe bulunan firma Eylül 2018 tarihinden itibaren deniz taşımacılığı sektörüne geçiş yapmıştır.

Binay Çavuşoğlu /CVS-Lider Denizcilik
Sayın Bilal Çavuşoğlu CVS Denizcilik Genel Müdürüdür. Rize İyidere kökenli olan Çavuşoğlu ailesinin denizcilik geçmişi 1930’lu yıllara kadar dayanmaktadır. Bilal Çavuşoğlu ve kardeşleri ile sektöre giriş yapan ailemiz Türkiye’deki en eski koster armatörlerinden biridir. 1978 senesinde Nihat Çavuşoğlu’nun bayrağı devralması ile yıllar içerisinde kum taşımacılığı faaliyetlerini artırmış, sonrasında 1992 senesinde ortakları ile birlikte Grup Denizciliği kurarak uluslararası deniz taşımacılığına başlamıştır. Bu süreç içerisinde çeşitli ortaklıklarda bulunulmuş ve aile denizcilikteki tecrübesini daha da artırmıştır. 2011 senesinde ortaklarından ayrılarak CVS Denizciliği kuran aile 3. kuşak temsilcileri ile birlikte 5 parça gemi 31.000 dwt kapasitesi ile Karaköy’deki merkezinde uluslararası denizcilik faaliyetlerine devam etmektedir.