T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından devlet destekleri hakkındaki güncel bilgilere topluca ulaşılabilmesi için “Devlet Yardımları Rehberi” hazırlandı.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından devlet destekleri hakkındaki güncel bilgilere topluca ulaşılabilmesi için “Devlet Yardımları Rehberi” hazırlandı.

TC Ticaret Bakanlığı tarafından devlet destekleri hakkındaki güncel bilgilere topluca ulaşılabilmesi için “Devlet Yardımları Rehberi” hazırlandı.

Söz konusu rehberde ihracata ve hizmet sektörlerine yönelik devlet yardımlarının yanı sıra Türk Eximbank destekleri ile serbest bölgelerde yatırım ve faaliyetlere sağlanan devlet destekleri yer aldı.

Diğer destek uygulamaları, ithalat politikaları önlemleri ve ithalata ilişkin uygulamalar ile ürün güvenliği uygulamalarının da bulunduğu rehber, lisanslı depoculuk sistemine yönelik destekler ve yetkilendirilmiş yükümlü statüsüne ilişkin bilgileri de içeriyor.

Ticaret Bakanlığının sağladığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği (Ur-Ge), yurt dışı pazar araştırması, yurtdışı şirket alımı, sektörel ticaret ve alım heyetleri, e-ticaret sitelerine üyelik destekleri, yurtdışı birim, marka tescil ve tanıtım desteği, Türkiye ticaret merkezleri desteği, ihracat kredi sigorta programı desteği ile alıcı kredisi ve yurtdışı fuar desteği gibi konularda detaylı bilgiler sunan rehber, Türk ürünlerinin yurt dışında markalaşması, Türk malı imajının yerleştirilmesi ve Turquality destekleri ile mal ihracatçılarına hususi damgalı pasaportu verilmesiyle ilgili firmaları bilgilendiriyor.

Bu rehber armatörlük firmalarının da faydalanabileceği birçok destek unsurunu içermektedir. Söz konusu rehbere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
DOSYAYI-INDIR