Kanada Vancouver Limanı Gemiadamı Değişimlerini Kolaylaştırmak İçin Yeni Vize Uygulamalarını Yürürlüğe Soktu.

Kanada Vancouver Limanı Gemiadamı Değişimlerini Kolaylaştırmak İçin Yeni Vize Uygulamalarını Yürürlüğe Soktu.


Kanada Ulaştırma Bakanlığı Deniz Güvenliği Genel Müdürü Luc Brisebois, gemiadamları değişimlerini kolaylaştırmak için giriş vizeleri için yeni prosedürleri açıkladı. Bu prosedürler iki basamaklı bir işlem içermekte ve gemiadamı değişimleri işlemlerini hem kolaylaştıracak ve hem de hızlandıracaktır.

Kanada'ya Giriş vizesi prosedürü olarak geçici ikamet vizesi (TRV) almaları için tüm gemiadamlarının çevrimiçi başvuru yapması gerekmektedir. Başvurduktan sonra, gemiadamları IRCC (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) e-mail adresine gemiadamı olduklarını ve COVID-19 seyahat kısıtlamalarından muaf tutulmalarını istediklerini belirten özel bir mail göndereceklerdir.

Transport Canada'ya göre, gemiadamlarının seyahatlerinin zorunlu olduğunu belirtmeleri gerekmektedir. Web sitesinden vize için başvurulduktan sonra, gemiadamları başvurularının onaylandığını, reddedildiğini veya IRCC'nin karar verebilmesi için daha fazla bilgi istediğini doğrulayan bir bildiri alacaklardır (IRCC Güvenli Hesabı veya e-posta yoluyla). Yine gemiadamlarından gelecek soruları doğrudan cevaplayabilmek için özel bir mail adresi de tahsis edilmiştir.

Kanada gemiadamları için karantina istememektedir.

Yazının tamamına ve orijinaline aşağıdan ulaşabilirsiniz.
TIKLA

Kanada, koronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik yeni kısıtlamalar nedeniyle zorlaşan gemiadamı değişimlerini kolaylaştıran uluslar listesine katılıyor. Denizcilik örgütleri, denizcilik dernekleri, gemi sahipleri ve işgücünden oluşan geniş bir topluluk, gemiadamları için artan insani krizle başa çıkmak için harekete geçme çağrısı yapıyor.