Danışmanlarımız

Harun Şişmanyazıcı


1950 İstanbul doğumlu olan Harun Şişmanyazıcı sırası ile Haydarpaşa Lisesi, İ.Ü. İktisat Fakültesi, İ.Ü. İ.F. İşletme İktisadı Enstitüsü ve Norveç Denizcilik Akademisinden mezunudur.

DB Deniz Nakliyat A.Ş ‘de bakanlık adına Uluslararası Sözleşmeler Komitesinde ekonomist olarak çalışmış, İkili Anlaşmalar, Liner Konferanslar, Acente Mukaveleleri Şube Müdürü, Amerika Hattı Şube Müdürü, Tanker Daire Başkanı, Kuzey Avrupa Bölge Müdürü(Hamburg) , Liner Daire Başkanı, Türk Libya Ortak Denizcilik Şirketi Murakıp, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Genel Müdürü, ART Line Genel Müdürü, Ultramar Brokerlik Şirketi kurucusu ve yöneticisi olarak sektörde görev ifa etmiştir. Castellon Shipping (İspanya) , Arap Spanish Maritime (Mısır)’ın Türkiye acente temsilciliği ve hat ortaklığı görevlerini yürütmüştür.

Şu an Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Türk Armatörler Birliği Gemi işletmeciliği Komite Direktörlüğü, Gemi Emniyeti Derneği Başkan Yardımcılığı, DTO Denizcilik Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, SEANEWS Dergisi yayın kurulu üyeliği yapmakta ve üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermekte, bir çok dergi ve site de makale yazmaktadır.

Mehmet Sıtkı Doğu


Eski denizci bir aileye mensup ve ataları uzak yol kaptanı olan Av. Mehmet S. Doğu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, İstanbul Barosu’na ve Deniz Ticaret Odası’na üyedir. Mehmet Bey, Türkiye’de ve yurt dışında 30 Yılı aşkın bir süredir denizcilik, taşımacılık, uyuşmazlık çözümleri, uluslararası ve ticaret hukuku dallarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Türk Deniz Kuvvetleri’nde askerliğini tamamlamıştır ve İngiltere’de Ticari Dalış Eğitimi’ni ve Tahribatsız Test Eğitimi’ni Fort Bovisand Ticari Dalış Merkezi, Plymouth’da tamamlamıştır. (HSE, Birleşik Krallık tarafından sertifikalanmıştır).

Avukat

Murat Erişti


1971 yılında Kırşehir’de doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Newport International Universitesi’nden MBA derecesi aldı. 1993-2003 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. 2003-2006 yılları arasında Kıran Holding A.Ş. Mali Koordinatör (CFO) olarak çalıştı. 2006 yılından itibaren firma ortağı olarak Artı Değer Uluslararası Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. ‘de çalışma hayatına devam etmektedir. Task International Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Türkiye Vergi Konseyi üyeliği yapmıştır. TOBB Vergi Danışma Kurulu üyesidir. İMEAK- Deniz Ticaret Odası- GİSBİR-TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ Mali İşler ve Vergi Danışmanı görevini yürütmektedir. Yurt dışında birçok seminerlere katılmış olup, çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve yüksek lisans çalışmaları mevcuttur. İngilizce bilmektedir.

Yeminli Mali Müşavir,
Sorumlu Denetçi,
Eski Hesap Uzmanı

Alev Elif Beller


Sayın Alev Elif Beller, University of Kent UK ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültelerini tamamlayarak 2001 yılında mezun oldu. İstanbul Barosu'na Lisans No: 26480 ile kayıtlı olarak çalışmalarını sürdüren Sayın Beller, YB Hukuk Bürosu/ Finans ve Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku alanlarında Avukat olarak görevine devam etmektedir. 2014-2016 ve 2021 yıllarında İMEAK Deniz Ticaret Odası'nda uyuşmazlıklar konusunda Hakemlik, 2016-2019 yılları arasında İstanbul Barosu Avrupa Birliği Komisyon Üyeliği, 2015 yılından itibaren Türk Armatörler Birliği Hukuk Danışmanlığı ve 2016-2020 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu /PFDK üyeliği görevlerini gerçekleştirmiştir. Sayın Alev Elif Beller 2001 yılından bu yana Finans ve Uluslararası Hukuk, Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku alanında birçok ülkede ve sanatçıların sözleşmeler hukuku, Tff/UEFA Futbol Hukuku ve diğer uyuşmazlık ve sözleşmeler dahil olmak üzere farklı alanlarda çalışmalar yapmakta, birçok yabancı ve ülkemiz finans kuruluşlarının temsilciliğini gerçekleştirmekte ve yine Türk bayraklı gemilerin Türk hukuk sisteminden kaynaklanan ipotek ve icra işlemleri ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Avukat