Danışmanlarımız


Harun Şişmanyazıcı

Deniz Taşımacılığı Danışmanı

Türk Armatörler Birliği


1950 İstanbul doğumlu olan Harun Şişmanyazıcı sırası ile Haydarpaşa Lisesi, İ.Ü. İktisat Fakültesi, İ.Ü. İ.F. İşletme İktisadı Enstitüsü ve Norveç Denizcilik Akademisinden mezunudur. DB Deniz Nakliyat A.Ş ‘de bakanlık adına Uluslararası Sözleşmeler Komitesinde ekonomist olarak çalışmış, İkili Anlaşmalar, Liner Konferanslar, Acente Mukaveleleri Şube Müdürü, Amerika Hattı Şube Müdürü, Tanker Daire Başkanı, Kuzey Avrupa Bölge Müdürü(Hamburg) , Liner Daire Başkanı, Türk Libya Ortak Denizcilik Şirketi Murakıp, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Genel Müdürü, ART Line Genel Müdürü, Ultramar Brokerlik Şirketi kurucusu ve yöneticisi olarak sektörde görev ifa etmiştir. Castellon Shipping (İspanya) , Arap Spanish Maritime (Mısır)’ın Türkiye acente temsilciliği ve hat ortaklığı görevlerini yürütmüştür. Şu an Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Türk Armatörler Birliği Gemi işletmeciliği Komite Direktörlüğü, Gemi Emniyeti Derneği Başkan Yardımcılığı, DTO Denizcilik Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, SEANEWS Dergisi yayın kurulu üyeliği yapmakta ve üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermekte, bir çok dergi ve site de makale yazmaktadır.

Faruk Doğan

Deniz Güvenliği Danışmanı

Türk Armatörler Birliği


1963 yılında Konya’da doğdu. 1985 Deniz Harp Okulu Elektrik ve Elektronik Bölümü, 1993 Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü, 1998 Deniz Harp Akademisi, 2000 Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kurmay Koleji ve 2001 Silahlı Kuvvetler Akademisi mezunudur. 1985-2014 yılları arasında Donanmamızın çeşitli gemilerinde branş subaylığı, bölüm amirliği, ikinci komutanlık ve gemi komutanlığı görevleri ile Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Harp Akademileri Komutanlıklarında sırasıyla plan subayı, şube müdürü ve öğretim üyesi görevlerinde bulunmuştur. 2001-2006 yılları arasında TCG Gaziantep Fırkateyni II. Komutanlığı ve Gemi Komutanlığı görevleri esnasında birçok ulusal ve NATO deniz güvenlik harekâtlarına katılmıştır. 2009 yılında Aden Körfezi ve Hint okyanusunda Deniz Haydutluğu ile mücadele etmek için kurulan Uluslararası Koalisyon Müşterek Deniz Görev Kuvveti-151 (CTF-151)’nin ve Güney Görev Grup Komutanlığının Kurmay Başkanlığı, 2010 yılında 4.Muhrip Filotillası Komodorluğu ve Ulusal Deniz Güvenlik Harekâtlarımızı icra etmek üzere kurulan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu Su Üstü Görev Birliği Komutanlığı görevlerini icra etmiştir. 2014 yılında Deniz Kuvvetlerinden Deniz Kurmay Kıdemli Albay rütbesinde emekli olmuştur. 2016-1018 yılları arasında Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Genel Sekreteri, 2018-1019 yılları Arasında da İMEAK Deniz Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Bu süreç içerisinde Türk Armatörler Birliği ve NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezinde, Uluslararası Gemi ve Liman Tesisi Güvenlik Kodu (ISPS Kodu), Uluslararası Güvenlik Yönetimi (ISM) Kodu ve Deniz Haydutluğu ve Silahlı Soygun ile Mücadelede Uluslararası Deniz Harekâtları konularında konferans ve dersler veren Faruk Doğan ayrıca çeşitli güvenlik, denizcilik ve haber dergi ve yayımlarına deniz ve liman güvenliği konularında makaleler yazmaktadır. Faruk Doğan halen Tepe Savunma ve Güvenlik A.Ş. RSO Md.lüğünde ISPS ve IMDG yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Sıtkı Doğu

Hukuk Danışmanı

Türk Armatörler Birliği


Eski denizci bir aileye mensup ve ataları uzak yol kaptanı olan Av. Mehmet S. Doğu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, İstanbul Barosu’na ve Deniz Ticaret Odası’na üyedir. Mehmet Bey, Türkiye’de ve yurt dışında 30 Yılı aşkın bir süredir denizcilik, taşımacılık, uyuşmazlık çözümleri, uluslararası ve ticaret hukuku dallarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Türk Deniz Kuvvetleri’nde askerliğini tamamlamıştır ve İngiltere’de Ticari Dalış Eğitimi’ni ve Tahribatsız Test Eğitimi’ni Fort Bovisand Ticari Dalış Merkezi, Plymouth’da tamamlamıştır. (HSE, Birleşik Krallık tarafından sertifikalanmıştır).

Murat Erişti

Vergi Danışmanı

Türk Armatörler Birliği


1971 yılında Kırşehir’de doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Newport International Universitesi’nden MBA derecesi aldı. 1993-2003 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. 2003-2006 yılları arasında Kıran Holding A.Ş. Mali Koordinatör (CFO) olarak çalıştı. 2006 yılından itibaren firma ortağı olarak Artı Değer Uluslararası Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. ‘de çalışma hayatına devam etmektedir. Task International Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Türkiye Vergi Konseyi üyeliği yapmıştır. TOBB Vergi Danışma Kurulu üyesidir. İMEAK- Deniz Ticaret Odası- GİSBİR-TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ Mali İşler ve Vergi Danışmanı görevini yürütmektedir. Yurt dışında birçok seminerlere katılmış olup, çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve yüksek lisans çalışmaları mevcuttur. İngilizce bilmektedir.

Alev Elif Beller

Hukuk Danışmanı

Türk Armatörler Birliği


Sayın Alev Elif Beller, University of Kent UK ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültelerini tamamlayarak 2001 yılında mezun oldu. İstanbul Barosu'na Lisans No: 26480 ile kayıtlı olarak çalışmalarını sürdüren Sayın Beller, YB Hukuk Bürosu/ Finans ve Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku alanlarında Avukat olarak görevine devam etmektedir. 2014-2016 ve 2021 yıllarında İMEAK Deniz Ticaret Odası'nda uyuşmazlıklar konusunda Hakemlik, 2016-2019 yılları arasında İstanbul Barosu Avrupa Birliği Komisyon Üyeliği, 2015 yılından itibaren Türk Armatörler Birliği Hukuk Danışmanlığı ve 2016-2020 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu /PFDK üyeliği görevlerini gerçekleştirmiştir. Sayın Alev Elif Beller 2001 yılından bu yana Finans ve Uluslararası Hukuk, Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku alanında birçok ülkede ve sanatçıların sözleşmeler hukuku, Tff/UEFA Futbol Hukuku ve diğer uyuşmazlık ve sözleşmeler dahil olmak üzere farklı alanlarda çalışmalar yapmakta, birçok yabancı ve ülkemiz finans kuruluşlarının temsilciliğini gerçekleştirmekte ve yine Türk bayraklı gemilerin Türk hukuk sisteminden kaynaklanan ipotek ve icra işlemleri ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.
ÜYE GİRİŞİ