Türk Armatörler Birliği Genel Kurulu yapıldı.

Türk Armatörler Birliği Genel Kurulu yapıldı.

 

Türk Armatörler Birliği Genel Kurulu yapıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantı açılış ve Genel Kurul Başkanlık Divanının seçilmesi ile başladı.

Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanınımız Ahmet Bedri İnce tarafından bir açılış konuşması yapıldı.

Sayın Ahmet Bedri İnce açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Armatörler Birliği, birlik olarak çok önemli bir kurum. Burada armatörlerin ve sektörün sorunları ile ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları başarılı bir şekilde götürüyoruz. Bunun daha güzel, etkin ve aktif olması hususunda Yönetim Kurulu’nda yeni bir kurul ile değişiklik yaptık. Yönetim Kurulu Üyelerine bu seçimde gençleri öne çıkartarak bizleri daha iyi temsil edecekleri düşünerek onları göreve getirmek istedik. İnşallah bunda da muvaffak olacağız. Sektöre başarı ile hizmet veren arkadaşlarımızı listemize aldık. Hepsini tebrik ediyorum. Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Genel Sekreter Sayın Hüseyin Çınar ise 2017-2018 yılına ait yönetim kurulu faaliyetlerini özetleyen bir sunum gerçekleştirdi.
Ardından Türk Armatörler Birliğinin 2017-2018 Yönetim Kurulu faaliyet raporu okundu.Daha sonra Sayman Üye Cihan Ergenç, Finansal tablo ve 2019-2020 bütçe tasarısını üyelere anlatan sunum yaptı. Finansal tablo ve 2019-2020 bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Bütçe onayının ardından Denetleme Kurulu raporları okundu ve onaya sunuldu. Türk Armatörler Birliği’nin 2019 – 2020 dönemi bütçe onayı oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun ayrı ayrı ibrasına geçildi. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu oybirliği ile ibra edildi.

Genel Kurulun son bölümünde Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyelerinin, Denetleme Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri ile Disiplin Kurulu Asıl ve Yedek Üyelerinin seçimi yapıldı.

Kurul toplantısı dilek ve temenniler bölümünde üyelerin yaptığı konuşmalar ile sona erdi.