BELÇİKALI GEMİADAMLARI AŞILANIYOR.

BELÇİKALI GEMİADAMLARI AŞILANIYOR.

Belçika Bakanlıklar arası Halk Sağlığı Konferansında Belçikalı denizcilere aşı için öncelik verme kararı alındı.

Özellikle denizciler dünyada aşının taşınmasında ve yaygın olarak dağıtımında önemli bir rol aldılar. Kuzey Denizi Bakanı Vincent Van Quickenborne hafta sonu yaptığı açıklamada, “Bu aşı ile denizcilerimizin uluslararası dolaşımındaki riski azaltmayı umuyoruz. Ayrıca gemideki görevlerinden zamanında ayrılabilme ve güvenli bir şekilde eve gitme hakkı yaratmış oluyoruz” dedi.

Belçika görev gücü, RBSA (Belçika Armatörler Birliği) ve diğer yetkili makamlar işbirliği içinde eylem planını daha ayrıntılı olarak tartışmak için önümüzdeki haftalarda toplanacak.

Belçikalı Armatörler Birliği Genel Sekreteri  Wilfried Lemmens, “Belçikalı denizcilerin bir an önce aşılanacaklarını öğrenmiş olmaları onları ve ailelerini son derece mutlu etmiştir. Hem gemiadamlarımız ve hem de aileleri bu karar için son derece minnettar ve mutlu olduklarını bildirdi.” Dedi.

“Bu kararla, gemiadamlarının son bir yıl boyunca yaptıkları fedekar çalışma ve azimlerinin sonucunu gördüğünü, küresel ticaretin pandemi esnasında dahi devamlılığının sağlanması için gösterdikleri çabanın saygıyla karşılanması gerektiğini” ifade etti.

 

 

27.04.2021