Çin Limanlarında Gemilerden Ayrılacak Olan Türk Gemi Adamlarına Ayrılış Vizesi Alınamaması

Çin Limanlarında Gemilerden Ayrılacak Olan Türk Gemi Adamlarına Ayrılış Vizesi Alınamaması

Bilgi Giriş Tarihi 15.11.2017

Çin limanlarında gemilerden ayrılacak olan Türk gemi adamlarına ayrılış vizesi alınamaması nedeniyle son iki ay içinde gemilerde personel değişimi yapılması konusunda sıkıntılarla karşılaşıldığı bildirilmiştir.

 

Katılacak olan gemi adamlarına vize alınabilmekte ancak ayrılacak olan gemi adamlarına alınamaması, tüm organizasyonun iptal edilmesine neden olabilmekte ve alınan vizeler gereksiz iş yükü ve mali zarara neden olmaktadır.

 

Bu şekilde tarafımıza bir firmamızca iletilen bir bilgi doğrultusunda; Çin’deki tersaneden çıkacak gemisinde 14.10.2017 – 25.10.2017 tarihleri arasında yapılacak olan personel değişimi esnasında ayrılacak olan personele Jingjiang Göçmen Ofisinden vize alınamamış, acente personel değişiminin Taicang Limanında yapılmasını önermiştir.

 

Yine aynı firmaya ait diğer bir gemisinde ise 26.09.2017 – 30.10.2017 tarihleri arasında Bayuquan / Tahliye Limanında ayrılacak olan Türk personele vize alınamamıştır. Acente tarafından verilen bilgiye göre Ekim ve Kasım ayları için Türk Gemi Adamlarına vize verilmesi uygulamasının durdurulduğu olmuştur.

 

15.10.2017 – 06.11.2017 tarihleri arasında ise Xiamen / Tahliye Limanında ayrılacak olan Türk personele vize alınamamıştır.

 

24.10.2017 – 27.10.2017 tarihleri arasında Rugao / Tahliye Limanında ayrılacak olan Türk personele vize alınamamıştır. Bunu da acente şu şekilde özetlemiştir. “Rugao Limanında normalde vize almayla ilgili bir sıkıntı olmamakla beraber normal PP’si bulunan personelin limandan çıkışına izin verilmemektedir.

 

Buradan da görüldüğü üzere Çin’in farklı Limanlarında farklı uygulamalar yapılmaktadır. O nedenle Çin Limanlarına gidecek olan gemileriniz için önceden Çin’deki acentelerinizle irtibat kurup o limandaki uygulamanın ne yönde olduğu konusunda bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz.

  [DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]