Türk Armatörler Birliği 42. Genel Kuruldan sonraki ilk yönetim Kurulu toplantısını yaptı.

Türk Armatörler Birliği 42. Genel Kuruldan sonraki ilk yönetim Kurulu toplantısını yaptı.

7 Eylül 2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Sayın Cihan Ergenç oybirliğiyle Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

7 Eylül 2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısı zoom üzerinden gerçekleştirildi. Genel Kuruldan sonraki ilk toplantıda Yönetim Kurulu kendi arasında görevlendirmelerini gerçekleştirdi. Bu çerçevede, Sayın Cihan Ergenç Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Ali İbrahim Kontaytekin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayın Metin Düzgit ise Sayman olarak seçildi. Aynı toplantıda bir önceki başkanımız Sayın Ahmet Bedri İnce ise yine oybirliğiyle Onursal Başkan olarak seçildi.

Ardından Başkan Sayın Cihan Ergenç bir açış konuşması ile yönetim kuruluna yeni katılan üyelere seçilmelerinden dolayı tebriklerini sunarken, önümüzdeki dönemin bir değişim dönemi olacağını, sektör adına önemli bir misyon olan deniz taşımacılığını geleceğe taşımadaki vazifenin ehemmiyeti ile birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Ayrıca önceki başkanımız Sayın Ahmet Bedri İnce’ye de kendisiyle görev yapmış olmaktan onur duyduğunu belirterek gıyabında teşekkürlerini sundu. Daha sonra Genel Sekreter Sayın Hüseyin Çınar tarafından derneğin mali yapısı, organizasyonu, kuruyl ve komiteleri hakkında bilgi verildi.

Sonrasında da; 2021-2022 ve sonrasına yönelik sektörümüze katkı sağlayacak olan projelerimiz, uygulamalarımız neler olabilir? ve ayrıca “Nasıl bir Armatörler Birliği olmalı? Konusunda Yönetim Kurulu üyelerimize başkan tarafından ayrı ayrı söz verilerek fikirlerinin paylaşılması rica edildi.

Çok önemli fikirlerin ve projelerin paylaşıldığı bu toplantıdan elde edilen çıktılar üzerinde bir sonraki toplantıda yeniden ve daha detaylı değerlendirmeler yapılmak üzere toplantı sona erdirildi.

Bu toplantımızda ayrıca derneğimize yeni üye olan şirketlerin onayları da verilmiş oldu.

 

08.09.2021