Türk Armatörler Birliği Etik ve İtibar Derneği ile birlikte “Etik Farkındalık” ana teması altında bir webinar gerçekleştirdi.

Türk Armatörler Birliği Etik ve İtibar Derneği ile birlikte “Etik Farkındalık” ana teması altında bir webinar gerçekleştirdi.

TÜRK DENİZ TAŞIMACILIĞI SEKTÖRÜNÜN ETİK KURALLARI VE ÇALIŞMA İLKELERİ NELER OLMALIDIR? başlıklı webinarımız 25 Mart 2021’de zoom üzerinden yapıldı.

“Etik şartlara göre değil, şartlara rağmen karar vermeyi emrediyor”

Türk Armatörler Birliği ile Etik ve İtibar Derneği’nin ortak yürüttüğü “Etik Farkındalık-Türk Deniz Taşımacılığı Sektörünün Etik Kuralları Ve Çalışma İlkeleri Neler Olmalıdır?” konulu webinarı düzenlendi. Zoom üzerinden düzenlenen webinarda evrensel bir sektör olan denizcilik sektöründe etik kurallarına önemine vurgu yapıldı.

Moderatörlüğünü Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Çınar’ın yaptığı webinara konuşmacı olarak Etik İtibar Derneği (TEİD) 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Asım Barlın, TEİD Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Zaman, Türk Armatörler Birliği Başkan Yardımcısı Cihan Ergenç, Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı İbrahim Kontaytekin, Türk Armatörler Birliği TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi Yaşar Canca ve Türk Armatörler Birliği TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi Harun Şişmanyazıcı katıldı. “İş etiği, uyum programı, etik ve uyum risk yönetimi programının esasları, programla yönetilen riskler, şirket varlıklarının etkin kullanımı ve suistimalle mücadele, dünya varlıklarının etkin kullanımı ve yolsuzlukla mücadele, itibar risk yönetimi, etik ve uyum programlarının ardındaki global hukuki dinamikler, uyum programının gemilerimizdeki uygulama alanları ile uluslararası taşımacılık ve denizcilik dünyasında yolsuzlukla mücadele iyi uygulama örnekleri konuları ele alındı.

Etkinliğin sunumlarına www.armatorlerbirligi.org.tr adresindeki web sitemizin “Çalışmalarımız-Mükemmeliyet Merkezi” kısmından ve etkinlik video kaydına “Bilgi Merkezi” başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Türk Armatörler Birliği Etik ve İtibar Derneği ile çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Bundan sonraki çalışmamızda ortak bir çalışma grubu kurarak konuyu daha da ilerleteceğimizi değerlendirmekteyiz.

Detaylı habere  Denizcilik Sektörü Ortak Evrensel Etik Kurallara Sahip Olmalı Vira haber sitesinden ulaşabilirsiniz.

29.03.2021