TürkShip Digital: Risk Yönetiminde Yapay Zeka Uygulaması Tanıtıcı Sunumu ve Eğitimi /Share your story, Save the next shift

TürkShip Digital: Risk Yönetiminde Yapay Zeka Uygulaması Tanıtıcı Sunumu ve Eğitimi /Share your story, Save the next shift

Dr. Bahadır İnözü ile dijitalleşmenin bir adımı olarak Risk Yönetiminde Yapay Zeka uygulamasını ele alıyoruz.

Risk Yönetiminde Yapay Zeka Uygulaması başlıklı tanıtıcı sunum 15 Haziran 2021 Salı günü 11.00-12.00 saatleri arasında Dr. Bahadır İnözü’nün anlatımıyla gerçekleştirilecektir.

Dr. Bahadır İnözü “High Reliability for a Highly Unreliable World- Son Derece Güvenilmez Bir Dünya İçin Yüksek Güvenilirlik” kitabının eş yazarıdır.

Sayın Bahadır İnözü bu seminerde sektörümüze yapay zeka uygulamalarının ve bu çerçevede mevcut veya oluşturulacak verileri kullanarak, yüksek güvenilirlik organizasyonu (HRO) metodolojisini anlatacak.  Bu konuda Los Angeles’ta çalışmalar yapan Sharp Focus firmasının kurucu ortağı ve CEO’su olan Bahadır İnözü  risk yönetimine yönelik kanıtlanmış en gelişmiş bilimsel yaklaşım ile, hem gemilerimizde ve gemi yönetimindeki olumsuz risk olaylarından kaçınma hem de bunların etkilerinin azaltılmasına yönelik oyun değiştiren bir yaklaşım sağlamak için öncü teknolojiler ile bunun nasıl sağlanacağını anlatacaktır.

Bu risk özellikle insan yaşamına yönelik gemilerdeki bir risk olursa risk ve riskin sonuçları daha da önem kazanmaktadır. Sadece kurtarılması gereken hayatlara değil, gemilerin karşılaştığı birçok riskin etkilerinin analiz edilmesine imkan sağlayarak kaybedilen ekonomik değerlerin nasıl geri dönüştüğüne de bu seminerde tanık olacağız.

Türk deniz taşımacılığında dijitalleşmenin iyi örneklerinden (Best practises) bu teknolojik yaklaşımı görmek ve uygulama imkanı yaratmak için tüm sektörümüzü ve firmalarımızı bu tanıtım sunumuna ve eğitimine davet ediyoruz.

Türk Armatörler Birliği Türk deniz taşımacılığındaki dijitalleşme yaklaşımını  TürkShip Digital adı altında adlandırmakta ve dijitalleşmeye yönelik faaliyetleri bu ana adlandırma altında gerçekleştirmektedir.

Tanıtım Sunumu ve Eğitim Kayıt Bilgileri:

Kayıt Linki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0qc-qgqTwpGt1l-N_oqk_CEMR2qxAppmDT

Meeting ID: 897 4387 7309

Passcode:  494761

Bahadır İnözü Kısa Özgeçmiş:

Bahadır İnozü, doktorasını  Michigan Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. New Orleans Üniversitesi Gemi İnşa  ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin başkanı olarak görev yapmıştır. Şu anda Sharp Focus Inc.’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Los Angeles’ta ayrıca Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde proje yönetimi ve New Orleans Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi dersleri vermektedir “High Reliability for a Highly Unreliable World”ve “Performance Improvement for Healthcare” kitaplarının eş yazarı, “Lessons Learned: A Study on Reliability, Availability, Maintainability Data Banks for Ships.” Kitabının ise yazarıdır.

Haber Resim Kaynağı: https://www.coe.int/

 

11.06.2021